Deszcz nagród dla Pałacu Młodzieży w konkursie plastycznym „Moja przygoda w muzeum”

Po raz dwudziesty szósty w Muzeum Okręgowym w Nowy Sączu odbyło się podsumowanie etapu regionalnego konkursu plastycznego „Moja przygoda w muzeum”. Po raz kolejny większość nagród i wyróżnień zdobył Pałac Młodzieży w Nowym Sączu przy współpracy z Zespołem Szkół nr 9 i Klubem „Kotłownia” działającym przy Zespole Świetlic Środowiskowych.

Laureatów etapu regionalnego konkursu powitał dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek, któremu towarzyszyła kierownik Działu Edukacji Anna Wideł.

Witam wszystkich uczestników konkursu plastycznego „Moja przygoda w muzeum” i zapewniam, że wszyscy laureaci zostaną dzisiaj docenieni. To już kolejna odsłona regionalnej edycji międzynarodowego konkursu, który jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Okręgowego w Toruniu. W tym roku jury przyznało 16 nagród i 39 wyróżnień – powiedział dyrektor Robert Ślusarek.

W sumie podopieczni nauczycieli Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu – Antoniego Reszkiewicza, Agaty Rolki, Elżbiety Barciszewskiej, Agnieszki Zych i Violetty Roli – zdobyli 8 nagród i 27 wyróżnień.

Nagrody i wyróżnienia dla podopiecznych Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Kategoria 5-9 lat – nagrody

  • Łucja Leśniak – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł
  • Tomasz Gwóźdź – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł
  • Krzysztof Kakuba – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł
  • Julia Kłósek – opiekun: Agata Rolka
  • Matylda Lizoń – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Kategoria 5-9 lat – wyróżnienia

  • Zuzanna Janik – opiekunowie: Agata Rolka, Agnieszka Zych
  • Alan Nieć – opiekunowie: Agata Rolka, Agnieszka Zych
  • Magdalena Talarek – opiekunowie: Agata Rolka, Agnieszka Zych
  • Martyna Poremba – opiekun: Agata Rolka
  • Nikola Kowalik – opiekun: Agata Rolka
  • Szymon Zając – opiekun: Agata Rolka
  • Dominik Zając – opiekun: Agata Rolka
  • Dominika Gargula – opiekun: Agata Rolka
  • Gabriela Pachowicz – opiekun: Agata Rolka
  • Zofia Sekuła – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł
  • Barbara Sekuła – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł
  • Aleks Szpila – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Kategoria 10-12 lat – nagrody

  • Mateusz Kałyniuk – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł
  • Emilia Leśniak – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Kategoria 10-12 lat – wyróżnienia

  • Patrycja Jasińska – opiekun: Violetta Rola
  • Arek Bargiel – opiekun: Violetta Rola
  • Szymon Głód – opiekun: Violetta Rola
  • Samanta Florczyk – opiekun: Violetta Rola
  • Krystian Gajdosz – opiekun: Agata Rolka
  • Magdalena Hyclak – opiekun: Agata Rolka
  • Maja Walczyńska – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Kategoria 13-15 lat – wyróżnienia

  • Aleksandra Małota – opiekun: Antoni Reszkiewicz
  • Łucja Karbownik – opiekun: Antoni Reszkiewicz
  • Maciej Pięta – opiekun: Agata Rolka
  • Diana Yurush – opiekun: Violetta Rola
  • Adrian Skoczeń – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Kategoria 16-19 lat – nagrody

  • Weronika Lichoń – opiekun: Antoni Reszkiewicz

Kategoria 16-19 lat – wyróżnienia

  • Julia Matras – opiekun: Agata Rolka
  • Julia Kudlik – opiekun: Antoni Reszkiewicz
  • Agnieszka Tomyślak – opiekun: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Kamila Gurgul, Hubert Jurowicz, Oscar Koszyk
fot. Patryk Kapłon, Krzysztof Witowski
[pobierz zdjęcia]