Poznajcie laureatów Międzynarodowego Przeglądu Plastycznego „Wiosenne Odrodzenie”

W dniu obrad jury konkursowego, podłoga Galerii Pałacu Młodzieży wyglądała jak niesamowity kolaż radosnej twórczości dzieci i młodzieży z całego świata. Młodzi ludzie z wielu miast i miasteczek z terenu Polski, Słowacji, Litwy, Ukrainy i Chin zmierzyli się z tematem przewodnim 15. edycji Przeglądu „Ogród Piękna, Dobra i Radości”, jakim było „Wiosenne odrodzenie”. Wynik ich artystycznych wizji zachwycił jurorów.

Komisja oceniająca obradowała w składzie:

  1. Wacław Jagielski – artysta malarz, konserwator dzieł sztuki, poeta.
  2. dr hab. Iwona Bugajska – Bigos – Kierownik Zakładu Edukacji Artystycznej PWSZ w Nowym Sączu, współzałożyciel European Federation of Art Therapy
  3. mgr sztuki Klaudia Rabenda – artysta malarza, edukator
  4. mgr sztuki Anna Filipek – Józefiak – artysta plastyk.

Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy 673 nadesłanych prac konkursowych! Nadesłały je dzieci i młodzież z 86 placówek z kraju i zagranicy.

Członkowie komisji konkursowej po długiej i burzliwej debacie przyznali 23 nagrody rzeczowe oraz 72 wyróżnienia w postaci dyplomów.

Jurorzy wysoko ocenili poziom artystyczny nadesłanych prac, doceniając zaangażowanie i zrozumienie tematyki tegorocznego przeglądu.  Kreatywność, zapis plastyczny procesu twórczego,  znajomość technik oraz docenienie walorów fauny i flory okazały się atutem nagrodzonych prac.

Na wniosek dr hab. Iwony Bugajskiej – Bigos przyznana została Nagroda Indywidualna Profesora PWSZ w  Nowym Sączu, którą otrzymuje Tadeusz Pajerski z Nowego Targu.

UCZESTNICY W WIEKU 4 -7 LAT 

NAGRODY:

I MIEJSCE:  Hania Cyrwus, Nowy Targ
I MIEJSCE: Emilia Łapsa, Nowy Targ
II MIEJSCE: Iga Walkowicz, Oświęcim
II MIEJSCE: Emma Zapfova, Słowacja
III MIEJSCE: Wiktoria Borzęcka, Nowy Sącz
III MIEJSCE: Adrianna Królczyk, Nowy Targ

WYRÓŻNIENIA:

  1. Gosia Kasiniak, Nowy Targ
  2. Gabriel Górszczyk, Pisarzowa
  3. Aleksandra Jankoś, Pisarzowa
  4. Martyna Leśniak, Pisarzowa
  5. Emilia Górka, Pisarzowa
  6. Ema Zupova, Słowacja
  7. Lejla Vaskova, Słowacja
  8. Julia Raczek, Pisarzowa
  9. Feliks Górszczyk, Pisarzowa
  10. Aleksandra Rusnak, Młyńczyska
  11. Rasława Gajdosz, Nowy Sącz
  12. Melania Onofrejova, Słowacja
  13. Hania Wójs, Nowy Sącz
  14. Katarzyna Szafrańska, Pisarzowa
  15. Jowita Lorek, Nowy Sącz
  16. Hanna Smaga, Nowy Sącz
  17. Simon Patlevic, Słowacja
  18. Viliam Makara, Słowacja
  19. Michaela Vilckova, Słowacja
  20. Edyta Orkisz, Nowy Targ
  21. Alicja Mijała, Rybnik

UCZESTNICY W WIEKU 8 -11 LAT 

NAGRODY: 

I MIEJSCE: Mala Olesya, Ukraina
I MIEJSCE: Hanna Getler, Rybnik
II MIEJSCE: Wiktoria Tkocz, Rybnik
II MIEJSCE: Zosia Jurkowska, Nowy Sącz
III MIEJSCE: Gabrysia Skrzypiec, Nowy Sącz
III MIEJSCE: Dagmara Lis, Nowy Sącz

WYRÓŻNIENIA: 

  1. Magdalena Gargula, Nowy Sącz
  2. Julia Dec – Szyc, Kraków
  3. Aleksandra Sobczuk, Oświęcim
  4. Amelia Małek, Nowy Sącz
  5. Łucja Kryzia, Pisarzowa
  6. Martin Pfeffer, Słowacja
  7. Magdalena Twardowska, Nowy Sącz
  8. Laura Kadzik, Podegrodzie
  9. Wojciech Fryźlewicz, Nowy Targ
  10. Majka Ładyga, Gdów
  11. Ignacy Kwiatkowski, Nowy Sącz
  12. Ada Barciok, Rybnik
  13. Liliana Ciapała, Nowy Sącz
  14. Lena Pawlas, Rybnik
  15. Emilia Filipek, Kraków
  16. Lena Juraszczyk, Rybnik
  17. Oliwka Sowa, Nowy Sącz
  18. Aleksandra Hylaszek, Oświęcim
  19. Milena Merta, Rybnik
  20. Wiktoria Ciuła, Nowy Sącz
  21. Antonina Salamon, Rybnik
  22. Emilia Migacz, Nowy Sącz
  23. Lena Prędka, Pisarzowa
  24. Pola Ujwary, Nowy Targ
  25. Jan Jamrozowicz, Nowy Sącz
  26. Anastasia Shevchuk, Ukraina
  27. Bartłomiej Jedlecki, Przyszowa
  28. Maciej Kęska, Przyszowa
  29. Zofia Mickiewicz, Rybnik
  30. Marlena Kalarus, Nowy Sącz
  31. Wiktoria Tomaszuk, Rybnik
  32. Bartek Kościółek, Nowy Sącz

UCZESTNICY W WIEKU 12 -15 LAT 

NAGRODY:

 I MIEJSCE: Khoruzha Sofia, Ukraina
I MIEJSCE: Emilia Gąsiorek, Nowy Sącz
II MIEJSCE: Lena Stanisz, Nowy Sącz
II MIEJSCE: Alicja Jurkowska, Nowy Sącz
III MIEJSCE: Grishenko Daruna, Ukraina
III MIEJSCE: Natalia Marusarz, Nowy Targ
III MIEJSCE: Emilia Hajduk, Nowy Sącz

WYRÓŻNIENIA:

  1. Amelia Dobosz, Nowy Sącz
  2. Kilovata Aleksandra, Ukraina
  3. Kuzmich Margarita, Ukraina
  4. Nina Vaskova, Słowacja
  5. Hania Wodecka, Kraków
  6. Wiktoria Fryźlewicz, Nowy Targ
  7. Hanna Wierzbicka, Nowy Sącz
  8. Nikola Wójciak, Nowy Targ
  9. Kamila Buliszak, Nowy Sącz
  10. Aleksandra Król, Nowy Sącz
  11. Hanna Kołbon, Nowy Sącz
  12. Olga Moskała-Wróbel, Oświęcim
  13. Karolina Mertens, Nowy Targ
  14. Julia Bednarek, Rybnik
  15. Malwina Trześniowska, Kraków

UCZESTNICY W WIEKU 16 -19 LAT 

 NAGRODY:

I MIEJSCE: Hana Vorobelova, Słowacja
II MIEJSCE: Wiktoria Jurczak, Nowy Sącz
III MIEJSCE: Julia Wilczek, Nowy Sącz

WYRÓŻNIENIA:

  1. Ania Wyroba, Kraków
  2. Amelia Niemiec, Kraków
  3. Bogusia Pawlak, Nowy Sącz
  4. Dobrynchuk Tatiana, Ukraina

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w tegorocznym przeglądzie. Gorąco gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy na uroczysty finał, który odbędzie się 20  maja 2021 roku o godzinie 15.00 w Galerii Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Rynek 14.