Taniec z chustami

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu przedstawiającego taniec z chustami. Kolekcję chust autorstwa młodziutkiej Antoniny Czech zaprezentowały w ruchu tancerki z grupy baletowej ADAGIO.

Pałac Młodzieży wraz z pracownią tkaniny artystycznej Katolickiego Liceum Sztuk Pięknych przygotował materiał filmowy będący częścią obrony pracy dyplomowej Antoniny Czech, byłej uczestniczki zajęć pracowni artystycznej Pani Anny Skierskiej – Jurczak.

W ramach pracy dyplomowej, Antonina wykonała techniką szydełkową pięć chust zrobionych z wielu rodzajów przędz z włókien naturalnych. Ważnym akcentem tych prac jest uchwycenie zjawiska przenikania i relacja światła z tkaniną i splotem szydełkowym. Efekt można najlepiej osiągnąć prezentując chusty w ruchu, w tańcu i rejestrując to za pomocą kamery.

Materiał filmowy pokazuje niezwykłą wrażliwość i talent Antoniny Czech, której życzymy sukcesów na niwie artystycznej i życiu prywatnym.

Opiekunka artystyczna Anna Skierska-Jurczak – Antosiu, twórz dalej i niech sztuka włókna będzie biletem na każdą Akademię Sztuk Pięknych.

Szczególne podziękowania składamy Pani Urszuli Baziak, choreografa grupy baletowej ADAGIO oraz Panu Pawłowi Gutowskiemu, który zrealizował materiał filmowy. Jaki jest efekt współpracy młodego artysty plastyka, tancerzy i realizatora filmowego, zobaczcie sami.