Pałacowi laureaci Mojej przygody w Muzeum

Uczestnicy Pałacu Młodzieży w konkursie plastycznym „Moja przygoda w Muzeum” – edycja 2021/2022 zdobyli aż 11 nagród i 21 wyróżnień.

W Domu Gotyckim w Nowym Sączu w dniu 31 maja odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej prac plastycznych dzieci i młodzież pt. „Moja przygoda w Muzeum” oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom. Obecna edycja zorganizowana została z okazji 730. rocznicy lokacji Nowego Sącza.

Nagrody otrzymali:

  1. Zuzanna Lubińska, lat 5,5, Willa Maria– opiekun Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  2. Mateusz Gwóźdź, lat 7, Dawna kolej galicyjska – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  3. Adam Piwowar, lat 10, Pod Jagiełłą – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  4. Tomasz Gwóźdź, lat 11, Stoi na stacji lokomotywa – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  5. Kalina Rosiek, lat 14,5, Pod Aniołem – detal kamienny – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  6. Maria Pasiut, lat 9, Inspiracja twórczością Marii Ritter – op. Agata Rolka.
  7. Paulina Gajewska, 13,5, Dworzec kolejowy – op. Agata Rolka.
  8. Lena Tokarczyk, lat 10,5, Sądeckie kamienice – op. Agata Rolka.
  9. Szymon Zając, lat 12, Inspiracja ekspozycją Sądeckiego Parku Etnograficznego – op. Agata Rolka.
  10. Łucja Karbownik, lat 16, Portret z kotem wg. Barbackiego– op. Antoni Reszkiewicz.
  11. Julia Czyrnek, lat 18, Bazylika – op. Antoni Reszkiewicz.

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Kacper Arendt, lat 8, Św. Kinga– op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  2. Zuzanna Piwowar, lat 7, Św. Małgorzata – pieczęć miasta– op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  3. Alicja Lubińska, lat 8,5, Nowy Sącz w kalejdoskopie–  op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  4. Dawid Lipiński, lat 7, Inspiracja twórczością Nikifora–  op. Agata Rolka.
  5. Rasława Gajdosz, lat 6, Inspiracja ekspozycją Sądeckiego Parku Etnograficznego –op. Agata Rolka.
  6. Amelia Małek, lat 9,5, Sądecki Ratusz – op. Agata Rolka.
  7. Irena Kozar, lat 9, Nowy Sącz, Dworzec kolejowy (2 prace) –  op. Agata Rolka.
  8. Luiza Ptak, lat 8, Inspiracja ekspozycją Sądeckiego Parku Etnograficznego –op. Agata Rolka.
  9. Anna Kulig, lat 9, Inspiracja ekspozycją Miasteczka Galicyjskiego – op. Agata Rolka.
  10. Patrycja Woźniak, lat 11,5, Żydzi w Nowym Sączu – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  11. Hanna Nowogórska, lat 11, Koszula Sądecka– op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  12. Zuzanna Janikowska, lat 12, Św. Małgorzata – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  13. Natalia Kostecka, lat 12, Inspiracja twórczością Marii Ritter- op. Agata Rolka.
  14. Emilia Leśniak, lat 13, Dawna cerkiew– op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  15. Martyna Kałyniuk, lat 13, Chrystus- ikona – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  16. Jan Hajduk, lat 13,5, Św. Małgorzata – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  17. Krystian Gajdosz, lat 14, Nowy Sącz-Ratusz – op. Agata Rolka.
  18. Aleksander Kadłubowski, lat 13, Inspiracja twórczością Marii Ritter – op. Agata Rolka.
  19. Agnieszka Tomyślak, Św. Małgorzata – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  20. Łucja Leśniak – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.
  21. Aleksandra Małek – op. Elżbieta Barciszewska-Kozioł.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym!

Natalia Saferna