Formacja „FIRE” poszła jak burza

Mini formacja hip-hopowa „FIRE” z Pałacu Młodzieży wystartowała w dwóch czerwcowych przeglądach i znalazła się w czołówce najlepszych młodych tancerzy tego gatunku w kraju.

Najpierw, 11 czerwca grupa zajęła IV miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Dance Mind Festival”, który odbył się w Tuchowie. Konkurs miał charakter rywalizacji sportowej, w której wystartowało ponad 1000 tancerzy w stylu hip hop. W kategorii: mini formacje powyżej 17 roku życia, młodzi artyści z Pałacu Młodzieży zajęli czwarte miejsce.

O jedno miejsce wyżej tancerze z formacji „Fire” uplasowali się 15 czerwca na XXXVII Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Artystycznych im. Jana Joachima Czecha w Starym Sączu. Wśród innych zespołów z placówek wychowania pozaszkolnego z województwa małopolskiego, nowosądecka formacja wytańczyła brązowy medal.

Młodych i ambitnych artystów przygotował do przeglądów Sławomir Dobosz. Trenerowi i młodzieży składamy serdeczne gratulacje. Wysokie miejsca zdobyte na tych turniejach są wspaniałym podsumowaniem całorocznego wysiłku. Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

Lucyna Urbańska