Nowy Sącz w oczach dziecka

Taki tytuł nosi otwarta wczoraj w Sądeckiej Bibliotece Publicznej wystawa plastyczna dwóch pracowni Pałacu Młodzieży, wieńcząca rok szkolny 2021/22.

Wystawa prac podopiecznych pracowni plastycznych Agaty Rolki oraz Elżbiety Barciszewskiej-Kozioł prezentuje prace w technikach takich jak grafika warsztatowa, ceramika, czy malarstwo na szkle i płótnie.

Wernisaż rozpoczął się wręczeniem certyfikatów za udział w zajęciach oraz dyplomów za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/22. Dyrektor Pałacu – Milenia Małecka-Rogal oraz Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Magdalena Majka wraz z nauczycielkami prowadzącymi pracownie artystyczne wręczały drobne upominki dzieciom, za szczególne osiągnięcia.

Podziw i wyrazy uznania zarówno dla pracy dzieci i młodzieży, jak i nauczycielek przekazujących młodym artystom tajniki technik plastycznych popłynęły także od obecnego na wernisażu Dyrektora Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu – Adama Skwarło oraz Dyrektora Sądeckiej Biblioteki Publicznej – Marka Rylewicza.

Wydarzenie uświetniła wychowanka Studia Piosenki prowadzona przez Dorotę Szymbarę. Karolina Sekuła zaśpiewała piosenkę nawiązującą do tematu dzieł plastycznych o tytule „Wróć do Sącza”. Dwie z uczestniczek koła plastycznego Martyna Kałyniuk oraz Amelia Cilcic prowadzonego przez Elżbietę Barciszewską-Kozioł zaprezentowały również swój talent wokalny piosenką Korteza „Dla mamy”, zaśpiewaną w duecie.

Zwieńczenie roku dwóch pracowni plastycznych Pałacu umilił dodatkowo poczęstunek ze słodkości, o który zadbała Rada Rodziców.

Zwiedzenie wystawy będzie możliwe do końca sierpnia.