Uczniowie Pałacu Młodzieży odpoczywali nad morzem

Zakończyła się kolonia artystyczna, na którą do Władysławowa pojechali wychowankowie Pałacu Młodzieży. W jednym z ośrodków w dzielnicy Chłapowo spędzili 11 dni. W trakcie wypoczynku nie zabrało ciekawych warsztatów, wycieczek oraz wizyty w parku wodnym.

Kolonia odbyła się w dniach 4 – 15 lipca. Uczestniczyli w niej wychowankowie Pałacu Młodzieży, głównie dzieci z zespołu „Promyczki Dobra” oraz laureaci niedawno zakończonego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”.  W trakcie pobytu w nadmorskim kurorcie opiekunowie, nauczyciele Pałacu Młodzieży, przygotowali szereg warsztatów. Były zajęcia wokalne oraz plastyczne, ale też sporo czasu wolnego, który uczestnicy wyjazdu wykorzystali na gry i zabawy sportowe. Młodzi ludzie odpoczywali pod opieką dyr Milenii Małeckiej – Rogal, księdza Andrzeja Mulki, Joanny Albrzykowskiej– Clifford, Tomasza Ruchały, Anny Łukasik oraz Sylwii Tomaszewskiej – Siedlarz.

– Każdy z uczestników mógł sobie zrobić pamiątkową świeczkę z muszelką oraz zbudować latawiec. Jak to bywa na kolonii i nad morzem była zabawa na plaży i zażywanie kąpieli słonecznych i morskich. Powstały piękne budowle z piasku. Dzień zaczynał się gimnastyką poranną, a kończył pogodnym wieczorem przy śpiewie, nauce tańca, recytacji wierszy czy śpiewaniu piosenek – wymienia jedna z nauczycielek Anna Łukasik.

Nie zabrakło także wycieczek. Młodzi wczasowicze zwiedzili Władysławowo, popłynęli statkiem do Gdańska, odwiedzili piękną katedrę w Oliwie, Jastrzębią Górę, Karwię oraz akwapark ze słynnymi rekinami w Redzie.