Magia ukryta w kartonie. Z papieru robią prawdziwe dzieła sztuki

Na tych warsztatach liczy się precyzja i cierpliwość. Sporym zainteresowaniem w te wakacje cieszą się zajęcia pod nazwą „Kartonik”, na których młodzi sądeczanie sklejają modele z kartonu. Wszystko pod czujnym okiem Łukasza Workiewicza.

Kartonowe domy, samochody, samoloty czy pojazdy wojskowe. To i wiele więcej powstaje na warsztatach „Kartonik”, które w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” organizuje Pałac Młodzieży. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych Sądeczan. Nie są to jednak zajęcia dla wszystkich, a jedynie dla tych, którzy są bardzo cierpliwi i precyzyjni.

– To dlatego, że modele trzeba wyciąć z formy bardzo dokładnie, wystarczy jeden mały błąd i kartonowy domek nie złoży się. Swoją przygodę w modelarstwie kartonowym zaczyna się od etapu początkowego, gdzie modele są proste, a kończy się tam, gdzie detale modeli są bardzo małe – podkreśla Łukasz Workiewicz.

Z Łukaszem Workiewiczem rozmawiał Filip Tomoń z Młodzieżowej Akademii Dziennikarskiej

W zajęciach biorą udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 lat, którzy mieszkają w Nowym Sączu. Zajęcia z modelarstwa kartonowego odbywają się również w roku szkolnym.