Kolejne sukcesy na festiwalach pieśni patriotycznych

Listopad zmierza powoli do końca, kończą się również festiwale i  konkursy pieśni patriotycznej i żołnierskiej organizowane na terenie Małopolski. Podopieczne Studia Piosenki Pałacu Młodzieży przywiozły z nich nagrody i wyróżnienia. Przodują w nich siostry Ryś: Emilia i młodsza Dorota.

Trenerzy wokalni Dorota Szymbara i Leszek Zygmunt przygotowali młode solistki do kolejnych dwóch festiwali: Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Trzebini, który odbył się po raz dwunasty oraz Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej w Nowym Targu.

W Trzebini 17 listopada 2022 Studio Piosenki reprezentowały Magdalena Śmierciak oraz Emilia Ryś w kategorii szkół średnich. Występ wokalny Emilki Ryś został wyróżniony przez komisję konkursową.

Cztery dni później obydwie dziewczyny poddały się ocenie jurorów na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej w Nowym Targu. Oprócz nich 21 listopada wystąpiły: Karolina Rogowska, Luiza Tokarz i Dorota Ryś.

Jury konkursowe przesłuchało 60 solistów zwracając szczególną uwagę na ich poziom artystyczny, walory głosowe i interpretację utworów.
W najmłodszej kategorii (klasy I – IV) pierwsze miejsce zajęła Dorota Ryś. Zaraz za nią, na drugim miejscu uplasowała się Luiza Tokarz.

W najstarszej kategorii (szkoły średnie) złoto przypadło Emilii Ryś, a srebro powędrowało do Magdaleny Śmierciak.

Gratulujemy sukcesów siostrom Emilce i Dorocie Ryś oraz cieszymy się z osiągnięć Magdy Śmierciak i młodziutkiej Luizy Tokarz. Mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy raportować o ważnych wydarzeniach z artystycznego życia młodych wokalistek, które sprawdzą się także w innym repertuarze.

Lucyna Urbańska