Daniel Lachor

Pracownia Tkaniny unikatowej i ubioru scenicznego

Zajęcia dla uczestników w wieku 12 – 18 lat.

Nauka splotów tkackich uczy cierpliwości, ćwiczy koncentrację, rozwija wyobraźnię i pomaga w wyrażaniu własnych emocji, przez co eliminuje stres i pozwala na stworzenie niesamowitych tkanin. A te z kolei można wykorzystać na wiele sposobów od tkanin dekoracyjnych po ubiór.

Na warsztatach poznamy techniki tkania na ramie, krośnie, nauczymy się splotów gobelinowych, sumakowych, będziemy łączyć i mieszać techniki. Powstaną makramy z wykorzystaniem nici, papieru, surowców wtórnych.

Dodatkowo będziemy szyć, sklejać, formować, barwić, malować, filcować, wycinać formy i tworzyć kostiumy sceniczne.

Swoje prace będziemy mogli prezentować na ścianach galerii i modelach, by móc pokazać czym jest dziecięce i młodzieżowe spojrzenie na modę i sztukę.


Pracownia Form przestrzennych i scenografii

Zajęcia dla uczestników w wieku 10-18 lat.

Pracownia form przestrzennych i scenografii to miejsce, w którym za pomocą wyobraźni, kreacji i zabawy będziemy tworzyć niesamowite przedmioty i małe dzieła sztuki.

To pracownia otwarta dla wszystkich, podczas zajęć będziemy uczyć się i bawić, poszukiwać i tworzyć.

Będziemy projektować przedmioty trójwymiarowe, wycinać, formować w trójwymiarowo, barwić, kleić różne materiały, malować i wiązać różne supły i supełki, pleść z wikliny i tkać.

Dzięki tym zabiegom powstaną przestrzenne modele, obrazy, rekwizyty sceniczne, barwione i uzupełniane makramą tkaniny, rzeźby i artystyczne instalacje. Staniemy się projektantami, scenografami, poznamy tajniki tych zawodów i dzięki zabawie stworzymy piękny i kolorowy świat, który będzie cieszył oczy i dawał radość.


Jesteś zainteresowany, pobierz (DEKLARACJĘ )  i wyślij na adres:

d.lachor@palacmlodziezy.pl