Pałac Młodzieży współorganizatorem zawodów modelarskich

Prezydent Ryszard Nowak przeciął wstęgę i tym samym uroczyście otworzył nowy tor modelarski na osiedlu Zawada. W otwarciu uczestniczyli także dyrektorzy PM.

Działalność nowego obiektu zainaugurowały Eliminacje Mistrzostw Polski Modeli Samochodów RC, podczas których przez dwa dni (9-10 lipca) zawodnicy rywalizowali w najbardziej popularnych kategoriach modeli elektrycznych i spalinowych:
IC-8 40+

Jakub Kłapacz reprezentujący Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zwyciężył w najbardziej obsadzonej klasie modeli E-10 TC 540, w której startowało 29 zawodników. Filip Szczepaniak (14 lat) startował w klasie modeli spalinowych IC-10 i wywalczył w finale „A” szóste miejsce. Nasi najmłodsi modelarze (7-9 lat) startowali w klasie E-10 Kadet, były to ich jedne z pierwszych startów na nowym torze i zajęli kolejne miejsca poza podium.

Eliminacje Mistrzostw Polski Modeli Samochodów RC2_2016

Puchary i nagrody dla zwycięzców ufundowali: Urząd Miasta i Pałac Młodzieży w Nowym Sączu,
a wręczali je V-ce dyrektor PM Antoni Reszkiewicz i przedstawiciel UM Grzegorz Dobosz.