W czerwcu w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbędzie się pierwszy etap rekrutacji na zajęcia w roku szkolnym 2021/2022. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą edukacyjną Pałacu. Jak zapewnia dyrektor Milenia Małecka-Rogal także w tym roku nie zabraknie nowości i sprawdzonych formatów odpowiadających zainteresowaniom dzieci i młodzieży z Nowego Sącza. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 roku życia.
– Ogromnie się cieszę, że mimo wciąż niepewnej sytuacji epidemicznej, kończący się już rok szkolny upłynął w Pałacu Młodzieży na regularnych zajęciach stacjonarnych. Jestem pewna, że nowy rok szkolny okaże się pełen wielu ciekawych sprawdzonych i zupełnie nowych wydarzeń kulturalnych. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w wyremontowanych wnętrzach. Za kilka dni rusza ostatni etap remontu. Nowy wygląd i kształt dostaną ważne dla naszej działalności sale: widowiskowa i regionalna.
Co w ofercie Pałacu?
Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022 jest bardzo atrakcyjna pod względem artystycznym. Dział Plastyczny pełen jest różnorodnych form. Praca z dziećmi i młodzieżą utalentowaną plastycznie odbywać się będzie w specjalistycznych pracowniach, takich jak rysunek sztalugowy, ceramika, malarstwo, akwarele, malarstwo na szkle, tkactwo, grafika warsztatowa, kaligrafia, moda i projektowanie, sztuka użytkowa (decoupage, batik), studio pejzażu i portretu.
Dział Plastyczny jest także organizatorem kilku cieszących się uznaniem konkursów. Zapraszamy na konkurs o randze wojewódzkiej („Wędrówki przez epoki”), ogólnopolskiej („Anioł” oraz „Pod skrzydłami Anioła”), międzynarodowej („Ogród piękna, dobra i radości”) oraz konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością pt. „W rytmie pór roku”.
Dział Muzyki i Tańca przygotował ciekawą ofertę dla miłośników tańca, śpiewu oraz dla pasjonatów gitary. Na fanów tańca czekają cieszące się powodzeniem zajęcia z baletu (grupa baletowa „Adagio”), hip-hopu, break-dance, cheerleaderki, tańce różnych narodów, założona rok temu grupa „Color Dance Around”, czyli tańce grupowe będące połączeniem motywów tańców z różnych regionów Polski i świata z tańcem nowoczesnym.
Kontynuowane będą zajęcia Teatru Muzycznego prowadzone przez Joannę Albrzykowską-Clifford i Paulinę Ziębowicz. Jest to ciekawa propozycja zajęć skierowana do dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionych pod względem tanecznym, wokalnym, ale także z zacięciem aktorskim.
Nie zabraknie w tym wszystkim folkloru. Zespół Regionalny „Sądeczoki” zaprasza na śpiew, taniec i naukę gry na instrumentach, wchodzących w skład kapeli, czyli na trąbce, skrzypcach i klarnecie.
Zgoła inny repertuar repertuar proponuje dziecięcy zespół wokalno-taneczny „Promyczki Dobra”, który czeka na nowych uczestników w wieku 5-15 lat.
Chlubą Pałacu Młodzieży jest także Studio Piosenki, które w ponad dwudziestoletniej działalności wykształciło wielu adeptów sztuki wokalnej. Trenerka wokalu Dorota Szymbara zaprasza na zajęcia młodych, uzdolnionych wokalistów w wieku 7-19 lat.
Równie długo działają zespoły gitarowe w Pałacu Młodzieży, które czekają na młode osoby, mające już jakieś doświadczenie w grze na tym wspaniałym instrumencie. Zajęcia z gitary klasycznej i elektrycznej poprowadzi nauczyciel muzyki Paweł Nieć.
Kontynuowane będą niezwykle atrakcyjne zajęcia teatru młodzieżowego „To co w nas”, który niedawno uraczył nas premierą spektaklu „Pchła Szachrajka”. Pierwsze kroki na scenie stawiają nieco aktorzy teatru dziecięcego „Bajkowe skrzaty”. Również i oni są po pierwszej w tym roku premierze spektaklu „Rzecz się stała niesłychana”. Scenariusze do przedstawień pisze prowadząca zajęcia Agnieszka Basiaga.
Małe dzieci, które uwielbiają świat bajek, baśni i książek zapraszamy na zajęcia teatru kukiełkowego, historycznego oraz na zajęcia artystyczne oparte na ulubionych bohaterach książkowych. Zabawę z żywym słowem poprowadzi Anna Łukasik.
Strzałem w dziesiątkę okazała się założona rok temu pracownia Druku 3D prowadzona przez mgr inż. Pawła Gutowskiego. Tematyka zajęć obejmuje tworzenie projektów oraz przygotowanie do obsługi drukarek 3D i wykonywanie prostych wydruków.
Rosnącą popularnością cieszą się zajęcia z modelarstwa kartonowego prowadzone przez entuzjastę zarówno modelarstwa jak i historii umiejętnie wplatanej do zajęć o historycznych modelach wojskowych, lotniczych i samochodowych. Łukasz Workiewicz zaprasza wszystkich, zarówno chłopców jak i dziewczyny na zajęcia, na których nie zabraknie modeli związanych z szeroko pojętą kulturą masową („Gwiezdne Wojny”, „Star Trek” czy hit ostatnich lat Minecraft).
Koło Języka Angielskiego i Kultury Krajów Anglojęzycznych prowadzone jest przez Lucynę Urbańską od trzech dziesięcioleci. Są to zajęcia, na których nauka języka angielskiego przeplata się z kulturą krajów angielskiego obszaru językowego. Nauka języka obcego nie może być bowiem oderwana od kultury danego narodu. Uczestnicy poznają zwyczaje, tradycje, ciekawostki z dziedziny geografii, historii, muzyki, filmu, sztuki, literatury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady. Dlaczego królowa Elżbieta I miała czarne zęby? Na to i tysiące innych pytań znajdziecie odpowiedź na zajęciach z języka i kultury angielskiej.
Do nowosądeckiej placówki rok temu wróciły zajęcia szachowe prowadzone przez instruktora i sędziego Piotra Widłę. Warto podkreślić, że Pałac Młodzieży posiada wieloletnie tradycje i sukcesy szachowe. Zarówno rodziców jak i wielbicieli „Gambitu królowej” ucieszy wiadomość, że zajęcia będą kontynuowane.
Nadal będą odbywać się zajęcia z dziennikarstwa radiowego, prasowego i internetowego prowadzone przez dziennikarza radiowego – Michała Rejducha. Na jego zajęciach uczestnicy poznają zasady pisania tekstów informacyjnych i promocyjnych, czy montażu dźwięku. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli poznać różne metody i formy przeprowadzania wywiadów radiowych. W planie zajęć są spotkania z muzykami, aktorami oraz artystami. Uczestnicy zajęć będą relacjonować wydarzenia odbywające się w Pałacu Młodzieży oraz najważniejsze imprezy kulturalne w Nowym Sączu. Warsztaty są skierowane do uczniów w wieku 15 – 19 lat.
Krzysztof Witowski kieruje swoją ofertę do młodzieży w wieku 14-19 lat. W programie prowadzonej przez niego grupy dziennikarskiej FLESZ znajduje się rozwijanie reporterskich umiejętności oraz stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu językowego. Nauczyciel zaprasza również do grupy wolontariatu, która będzie wspierać działania organizacyjne pałacowych imprez, a jej uczestnicy będą nabywać umiejętności związane z tworzeniem planu wydarzeń artystycznych, zarządzaniem zadaniami i wyznaczonymi celami, a także efektywną współpracą w zespole.
Zapisz się! Zapisz swoje dziecko!
W nowym roku szkolnym Pałac Młodzieży kontynuuje dobrze znane i lubiane przez podopiecznych naszej placówki zajęcia. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą dydaktyczną.
SPORT:
- akrobatyka
- szachy
- modelarstwo kartonowe
NAUKA
- informatyka
- Druk 3D
- Koło Języka Angielskiego i Kultury Krajów Angielskiego Obszaru Językowego
- dziennikarstwo prasowe i radiowe
- edukacja czytelnicza połączona z zajęciami teatru historycznego
MUZYKA I TANIEC
- nauka gry na gitarze, skrzypcach, klarnecie, trąbce
- grupa baletowa „Adagio”
- zespół wokalno-taneczny „Promyczki Dobra”
- zespół regionalny „Sądeczoki”, kapela regionalna
- breakdance, hip-hop
- grupy cheerleaders „Pompon Team”, „Pomponiki”
- tańce różnych narodów – grupa „Poleczka”
- tańce grupowe „Color Dance Around”
- Studio Piosenki
- teatr muzyczny
TEATR
- teatr dziecięcy
- teatr młodzieżowy
- teatr muzyczny
- teatr historyczny
- teatr kukiełkowy
SZTUKA
specjalistyczne pracownie plastyczne:
- rysunek sztalugowy,
- ceramika,
- de coupage,
- malarstwo,
- malarstwo na szkle,
- akwarele,
- grafika warsztatowa i kaligrafia
- moda i projektowanie,
- rysunek z elementami ikonomalarstwa,
- sztuka użytkowa,
- rękodzieło artystyczne,
- studio pejzażu i portretu,
- malarstwo historyczne
Szczegółowy opis poszczególnych kół zainteresowań znajdziecie w zakładce DZIAŁY na stronie Pałacu. W roku szkolnym 2021/22 praca odbywać się będzie w czterech działach:
Jak zapisać się na zajęcia?
Wniosek o przyjęcie do Pałacu Młodzieży należy złożyć drogą elektroniczną poprzez wypełnienie i odesłanie DEKLARACJI DEKLARACJA PDFna adres e-mail nauczyciela prowadzącego dane zajęcia (adres dostępny w zakładce DZIAŁY przy nazwisku każdego nauczyciela na stronie internetowej Pałacu www.palacmlodziezy.pl ) lub w formie papierowej w Pałacu Młodzieży. Dotyczy to również dzieci i młodzieży kontynuujących uczestnictwo w zajęciach.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem placówki (18 442-26-49 wewn.21) lub wybranym nauczycielem.