Ciekawe zajęcia plastyczne zorganizowała Sądecka Biblioteka Publiczna w Pałacu Młodzieży. Prowadzącymi byli Patrycja Zalejska i Kirył Konowałow, założyciele fundacji „Kołobajki”. Nietypowe książki tworzyli uczniowie klas IV – VI uczęszczających do sądeckich szkół. Były to książki dotykowe. Powstałe na warsztatach prace pojawią się na wystawie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej już w październiku.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Różne strony książki”. Uczestnicy tworzyli książki dotykowe za pomocą dostępnych materiałów: filcu, tektury, kartonów, waty czy piór. Dzieci zainspirowane pomysłami Kiryła i Patrycji wymyślały rozmaite historie. Na kartkach przedstawiały przygody zwierząt, obrazy, przyrodę, pory roku oraz postaci ze znanych i lubianych gier.
Były to już kolejne warsztaty, które przeprowadziła licząca blisko 4 lata fundacja „Kołobajki”, ale pierwsze w Nowym Sączu. Młodzi twórcy mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat alfabetu Braille’a, pomocy osobom niewidomym oraz tworzenia książek dotykowych.
Z uczestnikami i organizatorami rozmawiała Agnieszka Drelich
Tekst: Joanna Tyc, Dominika Borek, Gabriela Sroka, Agnieszka Drelich, Karina Szkaradek
Montaż : Monika Polańska