W Pałacu Młodzieży już od wielu lat działa grupa nauki gry na klarnecie współpracująca z kapelą Regionalnego Zespołu ,,Sądeczoki”. Z jego prowadzącym oraz uczestnikami rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto zacząć naukę gry na klarnecie i jakie korzyści może przynieść w przyszłości.
Jak funkcjonuje grupa klarnetowa w Pałacu Młodzieży?
Grupa funkcjonuje już od 20 lat, a jej prowadzący Krzysztof Repetowski za swój główny sukces uważa całe rzesze młodych ludzi, którzy dzięki tym zajęciom zyskali nową pasję i umiejętności. Zespół, w skład którego wchodzą klarneciści odniósł liczne sukcesy na festiwalach i przeglądach.
Krzysztof Repetowski od 5 lat prowadzi kapelę zespołu ,,Sądeczoki”, dzięki temu każdy, kto dołączy do koła klarnecistów, może zostać członkiem kapeli.
Na zajęciach umiejętności młodych adeptów są wciąż udoskonalane, aż do osiągnięcia doskonałości w wykonaniu danego utworu.
Czego potrzebujesz, żeby zacząć grać?
Przede wszystkim chęci – mówi Krzysztof Repetowski, a następnie dodaje, że ważne są także predyspozycje kandydata, a ciężką pracą można dojść do perfekcji.
Z Krzysztofem Repetowskim, nauczycielem koła klarnetowego i uczestnikami rozmawiali Tomasz Czyżycki, Katarzyna Górowska, Zofia Siedlarz, Julia Madoń, Gabriela Woźniak i Laura Gargas
Historie uczestników koła
Marysia zaczęła swoją przygodę z muzyką od odnalezienia starego klarnetu należącego wcześniej do jej dziadka. Jej ciekawość została zauważona przez rodziców, którzy namówili córkę do zapisania się na zajęcia. Jak sama przyznaje, jedyny problem, jaki spotyka na swojej drodze to pojawiający się czasem brak chęci, jednakże wraz z nauczycielem pracują nad tym, aby ten drobny szkopuł nie stał na przeszkodzie do jej sukcesów.
Jak zostać uczestnikiem koła klarnecistów?
Już 14 czerwca w Pałacu Młodzieży odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego możesz bliżej poznać koło, nauczyciela prowadzącego i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące zespołu. Zapraszamy do Pałacu Młodzieży!
Tomasz Czyżycki, Młodzieżowa Akademia Dziennikarska