W dniach 2-13 września w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 1 (ul. Długosza 2) odbędzie się rekrutacja uzupełniająca na zajęcia w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu na rok szkolny 2019/2020. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godzinach 15:30-18:00. Jak zapewnia dyrektor Milenia Małecka-Rogal także w tym roku nie zabraknie nowości w ofercie dydaktycznej placówki.
– To będzie niezwykły rok szkolny, pełen wielu ciekawych wydarzeń, a do tego obfity w nowe formy zajęciowe. Już od 2 września rozpoczynamy zapisy uzupełniające do wszystkich grup działających w naszej placówce. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 roku życia – podkreśla Milenia Małecka-Rogal.
Co nowego w Pałacu?
Od września ruszają zapisy do Chóru Pałacu Młodzieży. Zupełnie nowa forma zajęć pod kierunkiem doskonałej sopranistki z międzynarodowym doświadczeniem – Joanny Albrzykowskiej-Clifford. To grupa dla osób, które lubią śpiewać i mają wokalne predyspozycje. Podczas spotkań będą odbywać się nie tylko próby wokalne czy zajęcia z emisji głosu, ale także zajęcia teoretyczne, podczas których będzie można poznać podstawowe zasady muzyki.
Drugą nowością będzie Teatr Muzyczny, który powstaje we współpracy z Teatrem Nowym w Nowym Sączu. Zajęcia będą prowadzone również przez Joannę Albrzykowską-Clifford przy wsparciu kadry Teatru Nowego. Jest to nowa forma zajęć, otwierająca zupełnie nowe horyzonty rozwoju i pozwalające udoskonalić swój warsztat zarówno wokalny, taneczny, jak i aktorski.
Po rocznej przerwie do nowosądeckiej placówki wracają zajęcia szachowe, które będą prowadzone przez Piotra Widłę w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Warto podkreślić, że Pałac Młodzieży posiada wieloletnie tradycje i liczne sukcesy szachowe, tym bardziej cieszy powrót szachistów do harmonogramu zajęć na rok szkolny 2019/2020.
Również po krótkiej przerwie wracają do Pałacu Młodzieży zajęcia prowadzone przez dziennikarza radiowego – Michała Rejducha. Popularna „radiówka” będzie rozwijać reporterskie umiejętności przyszłych dziennikarzy oraz stworzy możliwość doskonalenia warsztatu językowego.
Kolejną nowością jest powstanie grupy debatanckiej, która będzie działać pod skrzydłami Krzysztofa Witowskiego, prowadzącego w Pałacu Młodzieży także grupy dziennikarskie. Jej celem będzie doskonalenie umiejętności związanych ze sztuką dyskusji w formule debaty oksfordzkiej. Warto podkreślić, że uczestnicy zajęć będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas organizowanych debat.
Krzysztof Witowski zaprasza również do nowej grupy wolontariatu, która będzie wspierać działania organizacyjne „pałacowych” imprez, a jej uczestnicy będą nabywać umiejętności związane między innymi z tworzeniem planu wydarzeń artystycznych, zarządzaniem zadaniami i wyznaczonymi celami, a także z efektywną współpracą w zespole.
Zapisz swoje dziecko!
W nowym roku szkolnym Pałac Młodzieży kontynuuje dobrze znane i lubiane przez podopiecznych naszej placówki zajęcia. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą dydaktyczną.
SPORT
- koła jeździeckie
- koło turystyki rowerowej, longboardy
- akrobatyka połączona ze sztukami walki
- szachy
- modelarstwo kartonowe i samochodowe
JĘZYKI OBCE
- język angielski
- język niemiecki
- język francuski
- informatyka
- dziennikarstwo prasowe i radiowe
- edukacja czytelnicza
- animacja czasu wolnego
MUZYKA I TANIEC
- nauka gry na gitarze, skrzypcach, keyboardzie, pianinie, klarnecie, trąbce
- grupa baletowa „Adagio”
- grupa taneczno-wokalna „Promyczki Dobra”
- zespół regionalny „Sądeczoki”, kapela regionalna
- breakdance, hip-hop
- taniec towarzyski, taniec nowoczesny
- grupa cheerleaders „Pompon Team”
- tańce różnych narodów – grupa „Poleczka”
- Studio piosenki
TEATR
- teatr dziecięcy i młodzieżowy
- lalkarstwo
- scenografia teatralna
- projektowanie kostiumów
SZTUKA
- specjalistyczne pracownie plastyczne: rysunek sztalugowy, ceramika, de coupage, malarstwo, grafika, moda i projektowanie, rysunek z elementami ikonomalarstwa, sztuka użytkowa, rękodzieło artystyczne, studio pejzażu i portretu
- warsztaty historii sztuki
- Galeria im. Stanisława Szafrana
Gdzie na zajęcia?
W zawiązku z kończącym się remontem Pałacu Młodzieży jeszcze do końca października br. zajęcia będą odbywać się poza główną siedzibą placówki (Rynek 14). Część z tych zajęć, które w minionym roku były realizowane w Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Rokitniańczyków 26), nadal będzie odbywać się w tym samym miejscu. Natomiast nową lokalizacją jest Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Długosza 2), gdzie również będą prowadzone zajęcia wybranych grup Pałacu Młodzieży.
Szczegółowych informacji na temat miejsca i godzin realizowanych zajęć, podczas rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, będą udzielać nauczyciele prowadzący. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem placówki:
- tel. 18 442 26 49
- e-mail: mdk@edu.nowysacz.pl