Finał konkursów „Z Gwiazdą i Turoniem”

Dyrektor Milenia Małecka-Rogal nie kryła dumy witając laureatów i gości przybyłych na finał II Regionalnego Przeglądu Działań Artystycznych „Z Gwiazdą i Turoniem”. Była to bowiem pierwsza impreza zorganizowana w nowej sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

We wtorek 1 lutego laureaci konkursów wchodzących w skład bardzo młodego Regionalnego Przeglądu Działań Artystycznych „Z Gwiazdą i Turoniem” otrzymali dyplomy i nagrody. Dyrektor Milenia Małecka-Rogal ucieszyła się, że w tym roku na propozycję Pałacu Młodzieży odpowiedziało znacznie więcej dzieci niż w poprzedniej edycji.

Przegląd Działań Artystycznych składa się z 2 konkursów: konkursu plastycznego na najładniejszą regionalną ozdobę choinkową oraz przeglądu grup kolędniczych. Obecny na finale juror – Kamil Basta, etnolog Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, podsumował obydwa konkursy. Szczególne słowa uznania skierował do Centrum Kultury w Krynicy Zdroju za wykonanie prac plastycznych na podstawie rozmów z przedstawicielami najstarszego pokolenia. Na uroczystość rozdania nagród przybyły ubrane w stroje regionalne przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Tyliczu, czym sprawiły ogromną radość i niespodziankę zarówno organizatorom jak i gościom.

Podziękowania złożono na ręce wszystkich opiekunów artystycznych oraz koordynatorkom konkursów: Elżbiecie Barciszewskiej-Kozioł (konkurs plastyczny) oraz Barbarze Sławeckiej i Marlenie Bulanda (przegląd grup kolędniczych).

Życzenia noworoczne złożyli członkowie zespołu „Sądeczoki”, którzy wystąpili z programem kolędniczym przygotowanym przez Małgorzatę Grodzką-Kądziołkę.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

Lucyna Urbańska